Přezkoušení domškoláků

Přezkoušení domškoláků 1. pololetí 2018/2019

Přezkoušení  v ZŠ Bečváry

Během prosince a ledna proběhlo na naší škole v Bečvárech pololetní přezkoušení dětí, které mají povolené individuálním vzdělávání. Naši domškoláci nám přinesli ukázat obsáhlá portfolia s pracovními sešity, pracovními listy, písankami, výkresy, deníky i čtenářskými deníky, plakáty, výrobky z různých materiálů - keramiky, vlny, textilu, dřeva, apod.

Děti nám vyprávěly zážitky z návštěv různých divadelních představení, muzeí a galerií, exkurzí, turistických i vzdělávacích výletů (naučné stezky, hrady a zámky). Společně se svými kamarády se účastnily oslav našich podzimních i adventních svátků, které se odrazily v tvorbě a výuce dětí. Někdo si přinesl i hudební nástroje a udělal nám krátký koncert.Děti se kromě běžných předmětů zabývaly i tématy, která je v daném období zajímala. Například Noemi ze druhé třídy nás překvapila projektem z fyziky inspirovaným knihou „Tuhle knihu znič ve jménu vědy“. Připravila si pro nás několik záludných otázek s pokusem a nečekaně jsme byli zkoušeni my učitelé. Nebyl to ojedinělý případ, i jiné děti nám dávaly kontrolní otázky z oblastí, kterým se věnovaly, například „Jak se jmenuje živočich, který přežije ve vesmíru bez skafandru?“.

Přejeme našim domškolákům v dalším pololetí hodně zážitků a nadšení pro učení a poznávání světa.

Ing. Lada Fialová

Vytvořeno: 12. 3. 2019