Úplata ve školní družině

31.8.2022

Základní škola a Mateřská škola Bečváry, okres Kolín

Stanovení výše úplaty ve školní družině od 1.9.2022

Ředitelka školy stanovila vnitřní směrnicí příspěvek rodičů žáka na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ve školní družině na 100 Kč měsíčně za jedno dítě. Tato částka platí i pro každé další dítě v případě docházky sourozenců do školní družiny.

Výše úplaty zůstává stejná i v měsících, kdy jsou vedlejší prázdniny v průběhu školního roku.

V měsíci červenci a srpnu je družina mimo provoz, úplata se v tomto období neplatí.

Snížení výše úplaty

1. Úplata může být snížena nebo prominuta dítěti, pokud je společně posuzovanou osobou pro nárok na sociální příplatek, který podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře pobírá jeho zákonný zástupce nebo jiná oprávněná osoba, a dítěti, pokud má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře a tento příspěvek nebo jeho část je vyplácena.

1. Úplata může být snížena nebo prominuta, pokud zákonný zástupce prokáže ředitelce školy, že má nárok na některý příplatek uvedený v předchozím odstavci – tzn. doloží příslušné potvrzení úřadu práce. Dále musí doložit, že je mu příspěvek vyplácen.

Podmínky úplaty

1. Úplata je splatná předem, vždy do 20. září na 1. pololetí – 500,- Kč a do 20. února na 2. pololetí – 500,- Kč.

1. Zákonný zástupce dítěte uhradí úplatu bezhotovostním převodem na určený bankovní účet školy číslo :  107-9958720277/0100 (rodiče do poznámky uvedou jméno a příjmení dítěte, škola přidělí žákovi variabilní symbol).
  2. Pokud za dítě není zaplacen poplatek, vychovatelka školní družiny o tom uvědomí ředitelku školy nejpozději do 20. dne následujícího měsíce. Ředitelka školy může rozhodnout o případném vyloučení žáka ze školní družiny.

Mgr. Kamila Hrčkuláková

Vytvořeno: 31. 8. 2022