Obsah

Příměstské tábory Bečváry

Typ: ostatní
13. 7.- 31. 7. 2020

Týden 13.7–17.7

První týden příměstského tábora se konal od 13.7 do 17.7, jsme již tradičně zahájili v areálu ZŠ a MŠ Bečváry. V průběhu prvního týdne jsme postupně objevovali tajemný svět draků a vikingských válečníků. Nejprve jsme zachraňovali vikingskou vesnici od krvežíznivých draků, kteří nás zavedli k informaci o skrytém dračím pokladu. Postupem času jsme přicházeli na to, že draci nejsou zlí a nepřátelští, jak jsme si mysleli a někteří nám pomohou získat dílky mapy. V úterý jsme podnikli výlet do GASK na komentovanou prohlídku výstavy „Stavy mysli“, také jsme se dostali do interaktivního koutku, kde jsme měli možnost ztvárnit naše emoce hudbou. Poté nás čekala návštěva vizuálních heren, kde byl také ukrytý i jeden dílek mapy. Ve středu nás navštívili pejsci z Pes partner a.s., kteří nás poučili o tom, jak vypadá asistenční pes, co vše umí společně s praktickými ukázkami a měli i připravené úkoly pro děti. Ve čtvrtek na nás čekal výlet do Kouřimského skanzenu, kde jsme si v rámci dílen vytvořili dřevěné hračky s dobovým oblečením, a poté samozřejmě prohlídka areálu. V pátek jsme po celotýdenním pátrání konečně získali poslední dílek mapy a vydali se hledat dračí poklad, který jsme úspěšně nalezli. Zakončili jsme tak naši vikingskou misi a mohli se společně rozloučit a každý se vydat vstříc dalším prázdninovým dobrodružstvím.

 

 

Týden 20.7–24.7

Druhý týden příměstského tábora pokračoval s dračí tematikou, ovšem byl pojatý lehce odlišně. Vzhledem k tomu, že jsme se s draky již spřátelili stál před námi nelehký úkol, pomoci jim bojovat s dračími lovci. Hned zpočátku proběhla bitva s dračími nájezdníky, kdy děti hledaly ukrytou šifru s cílem najít mapu vikingského světa. Šifru úspěšně vyluštili, avšak k nalezení mapy bylo třeba velkého úsilí, byla totiž zakopána v Pouštním údolí a stálo mnoho sil ji vykopat. Na školní zahradě také proběhly vodní bitvy, které dětem pomohly bojovat s vysokými teplotami a na chvíli uniknout všudypřítomnému dusnu. V úterý nás čekal celodenní výlet na hrad Český Šternberk, proběhla speciální dětská komentovaná prohlídka, výšlap k hladomorně i sladké ochlazení cestou zpět na vlakovou zastávku. Další den k nám zavítala ukázka dravců a sov, kdy se děti dozvěděly spoustu zajímavých a nových informací ohledně nynější situace s dravci i střípků ze života dravých ptáků. Ve čtvrtek nás čekala relaxace v podobě návštěvy solné jeskyně, kde jsme odpočívali, hráli si a trochu si i odpočinuli. Tento klid ovšem nevydržel příliš dlouho, protože jsme také navštívili centrální hřiště v Kolíně. Poslední den jsme využili poznatky ze získané mapy a v průběhu dopoledne splnili nutné úkoly k ochraně a vysvobození draků od dračích lovců. Přičemž nás i draci za pomoc obdarovali za naši pomoc.

 

Týden 27.7–31.7

V posledním červencovém týdnu roku 2020 se do bečvárské základní školy sjela dvacítka malých Vikingů, kteří celý týden objevovali nejenom draky a jejich vlastnosti, ale i nejbližší okolí Bečvár. Naší základnou byla venkovní učebna ZŠ Bečváry, ale v ní jsme rozhodně nezůstali celou dobu. Během týdne jsme navštívili jak Řepařskou drážku v Kolíně, tak krásně zrekonstruovaný Dačického dům v Kutné Hoře. Děti si zejména zapamatovaly, že Karlův most postavili pomocí vejcí a osla, tedy groši z toho kutnohorské dolu. Během týdne jsme si nejenom hráli a malovali, ale také jsme museli ukázat Bílé běsce, že jsme přátelé draků. Děti si vyzkoušeli dračí souboje, vikingské bitvy o vlajky, a dokonce i velké ochočování draků. Jenže nejen draci obývají vikingský svět, takže středeční odpoledne na naši zahradu vtrhli chlupatí kamarádi ze spolku Pes partner, kteří nám předváděli psí drezůru a výcvik pomocných i policejních psů. A protože bylo celý týden teplo, došlo i na velkou vodní bitvu, u které se děti řádně vydováděly.

 

https://photos.app.goo.gl/DRja9DMD3skaUvU19 - všechny týdny

 

https://photos.app.goo.gl/YmvzcNZavADKLJeL8 - 3. týden

 

                                                                                                              Veronika Kučerová


Vytvořeno: 14. 8. 2020
Poslední aktualizace: 26. 8. 2020 11:32
Autor: Správce Webu