Ohlédnutí za letní rekonstrukcí

Ohlédnutí za letní rekonstrukcí červenec - srpen

Naše škola ZŠ a MŠ Bečváry zahájila činnost v roce 1892, dne 12. 9. 2022 oslavila 130 let provozu, během kterých funguje nepřetržitě. Snažíme se naši školu stále modernizovat, a tím zlepšovat podmínky a prostředí pro naše děti, žáky i zaměstnance, aby se všichni ve škole cítili příjemně a dařilo se nám vzdělávání v pohodové atmosféře. Dlouho jsme toužili po rekonstrukci sociálního zařízení v mateřské i základní škole. Jelikož je Obec Bečváry zřizovatel, který školu bezpodmínečně podporuje, začala dostávat naše vize konkrétní rozměr. Na podzim loňského roku začala jednání paní starostky Jindřišky Šmejkalové a zaměstnanců Obce Bečváry s pracovníky MAS Podlipansko a zdařilo se získat dotaci z programu rozvoj venkova. Na rozsah a náročnost rekonstrukce ovšem nebyla dostačující a bylo třeba významného financování Obcí Bečváry. Dveře školy se pro naše svěřence zavřely pár dnů před oficiálním koncem školního roku a stavební firma ČAS STAVITELSTVÍ Bečváry, s.r.o. spolu s dalšími firmami se pustily do práce. Školou se nesl zvuk sbíječek, vrtaček, kladiv, míchaček, a ten, kdo překračoval koncem července hromady suti, nevěřil, že otevřeme provoz k 1. 9. 2022. Vše se podařilo díky úsilí a spolehlivosti stavebníků, práci zaměstnanců školy a podpoře Obce Bečváry, které si moc vážíme. Nezbývá nám tedy, než si moderní zázemí sociálních zařízení užívat.

Mgr. Kamila Hrčkuláková

Vytvořeno: 20. 10. 2022