Den slušnosti v ZŠ

Den slušnosti v ZŠ 10.2.2021

Ve středu dne 10.2 proběhl projektový den školní družiny „Den slušnosti“. Tématem, jak již název napovídá, bylo slušné chování ve společnosti. Nejdříve byly děti instruovány a bylo jim odprezentováno, jak se správně chováme v restauraci, a také základy správného stolování vzhledem k pravidlům etikety. Tuto teoretickou část si děti poté vyzkoušely v praxi ve školní jídelně. Děti si samy připravily příbory a talíře na pečivo, polévku, hlavní jídlo a dezert dle zásad etikety, a i u stolování byl kladen důraz na správní používání příboru. Po obědě následovala tvorba skupinového výtvoru, na téma, co pro nás znamená slušnost. Pro zpestření byly dětem zahrány čtyři situační scénky, ve kterých děti vyhodnocovaly nevhodné chování. Následovala prezentace dětských výtvarných výstupů a reflexe toho, co se děti za celý den dozvěděly o slušnosti a základech etikety.

Veronika Kučerová

Vytvořeno: 12. 2. 2021