Není zvíře jako zvíře

Není zvíře jako zvíře

Žáci naší školy reprezentovali ZŠ Bečváry již na desátém ročníku přírodovědné soutěže, jejíž název nesl jméno „Není zvíře jako zvíře“, a která se konala 16. října 2019. Pořadatelem byla II. ZŠ v Kolíně, která vytvořila opravdu soutěžní podmínky a prostředí. Do soutěže se přihlásilo sedmnáct družstev, čili asi šedesát tři žáků. Hlásit se mohli žáci čtvrtých a pátých ročníků základních škol. Nám se podařilo sestavit dva soutěžní týmy k reprezentaci. Dlouhé tři týdny jsme se řádně připravovali. Naši žáci bojovali tvrdě, plnili soutěžní úkoly a disciplíny, které nebyly zrovna jednoduché. Museli absolvovat přírodovědné testy, jejichž otázky byly ukryty po celé budově pořádající školy, další nelehký úkol bylo poznávání zvířat a laboratorní práce s mikroskopem.  Celkový čas na soutěž byl sto dvacet minut. Úsilí a snažení bylo velké, naštěstí se vyplatilo. Výsledky byly těsné, vyhlašování mělo neuvěřitelnou atmosféru. Od místa posledního až po místo vítězné, tedy zlaté. Celou dobu bylo velké napětí a atmosféra velmi silná. Slovo Základní škola Bečváry jsme slyšeli hned dvakrát, poprvé na začátku vyhlašování, kdy se na posledním místě umístil tým žáků, kteří neměli vůbec žádnou zkušenost s touto soutěží, no a pak po delší pauze, když se vyhlašovala první tři místa. Bylo to velmi napínavé, od třetího k prvnímu místu byl vždy rozdíl půl bodu. Na stupně vítězů se dostaly pouze malé vesnické školy. Těmito slovy nás neustále porota napínala.  Oč radostnější bylo zjištění, že ZŠ Tuklaty jsou třetí, ZŠ Krakovany druhé, no a ZŠ Bečváry první. Upřímné gratulace spoluhráčů, organizátorů a uznání, že malotřídky vedou.

Naši žáci dostali krásné ceny za první místo, multifunkční stavebnice, pamětní diplom a účastnický list, samozřejmě i nějakou tu sladkost.

Velké poděkování patří II. ZŠ v Kolíně, která soutěž pořádal

Jiří Šťastný