Informace o testování a organizaci výuky od 12. 4. 2021

12. 4. 2021

Vážení rodiče,

máme pro Vás informace k organizaci spuštění prezenční výuky od pondělí 12. dubna. Jak už možná víte, na malotřídní školy se nevztahuje rotační výuka. Zároveň nás ale čeká několik omezení a nových pravidel.

Tím zásadním je povinné testování. Děti budou testovány 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno.

Postup testování bude následující:

1) Testování žáků ZŠ bude probíhat od 7:00 do 7:30. Na vyhodnocení testu je potřeba 15 minut počkat, proto je nezbytné se na místo dostavit nejpozději v 7:30.

2) Žák musí ve dnech testování (tedy v pondělí a ve čtvrtek) dorazit v doprovodu dospělého, nebo staršího sourozence, který na místě vyčká do okamžiku, kdy je znám výsledek testu.

3) Test obdržíte ve vstupní hale školy, kde bude probíhat i samotné testování. Test si provede žák sám nebo s pomocí svého doprovodu. Následně opustí žák i jeho doprovod budovu školy a vyčkají venku 15 minut, až do zobrazení výsledku. Jedná se o testy, které se provádí výtěrem z přední části nosních dírek („LEPU“ test).

4) Vstup do třídy bude žákovi umožněn pouze na základě negativního testu (v pondělí a ve čtvrtek). V případě, že výsledek testu bude pozitivní, odvádí si ho doprovod domů a kontaktují svého dětského lékaře.

5) Testovat se nemusí osoby, které jsou minimálně 2 týdny po kompletním očkování proti nemoci COVID, nebo osoby, kterým neuplynulo od pozitivity testu více jak 90 dnů. Toto je nutné doložit zprávou od ošetřujícího lékaře nebo od hygienické stanice (možno i formou SMS, kde byla oznámena pozitivita). Pokud tuto zprávu nemáte k dispozici, bezprostředně informujte ředitelku školy na školním e-mailu (uveďte jméno a příjmení žáka, rodné číslo, adresu trvalého bydliště a datum, kdy byla u daného žáka potvrzena pozitivita).

Dále nebudou testováni žáci, kteří se prokáží negativním testem ne starším než 48 hodin a tuto skutečnost doloží (úřední potvrzení nebo SMS).

Více informací získáte na: jak na to ve škole | testování.edu.cz .

Z provozně personálních důvodů nebude probíhat ranní družina. Dozor ve třídách bude zajištěn od 7:00 hodin. Odpolední družina bude zajištěna do 16:30. Nicméně zvažte epidemiologické hledisko a pokud to bude možné, vyzvedněte si své děti ze školy co nejdříve, děkujeme.

Obědy a svačiny budou zajištěny.

Děti musí být do školy vybaveny respirátory nebo chirurgickými rouškami (nestačí ty látkové). Opět doporučujeme dát dětem několik roušek na výměnu a přibalit jim sáček na použité roušky.

Výuka bude probíhat dle rozvrhu. Na hodiny tělesné výchovy vybavte děti vhodným oblečením a obutím, jelikož se budeme snažit chodit v maximální míře ven.

Doučování a kluby budou probíhat také prezenčně, přesné časy budou sděleny.

Předem Vám všem děkujeme za trpělivost, pochopení a spolupráci.

Třídní paní učitelky a paní ředitelka

Vytvořeno: 9. 4. 2021
Poslední aktualizace: 9. 4. 2021 15:40